Egzamin ósmoklasisty (E8) angielski – arkusze

Arkusze są dostępne poniżej.

Egzamin ósmoklasisty, często przez uczniów nazywany E8, a w tym przypadku E8 z angielskiego, po raz pierwszy został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019. Przed nim uczniowie pisali egzamin gimnazjalny, który był inny, ale podobny. Poza oficjalnymi arkuszami, które uczniowie pisali na koniec roku szkolnego, poniżej znajdziecie też arkusze próbne lub arkusze nieoficjalne (przygotowane przez różne wydawnictwa jako arkusze próbne na zamówienie szkół).

Każdy kolejny rozwiązany arkusz egzaminacyjny E8 to dodatkowa wiedza i wnioski. Kiedy przygotowuję uczniów do egzaminu ósmoklasisty, to właśnie na tym się skupiamy. Rodzaje zadań z roku na rok są takie same, tak więc jest to najlepszy sposób przygotowania się do E8. Poniżej znajdą Państwo przykładowe egzaminy ósmoklasisty z angielskiego (arkusze). Są one podzielone ze względu na rok szkolny, w którym miały miejsce.

Jest to największa baza dostępna w Internecie!

 

Egzamin ósmoklasisty 2024 – jak się przygotować? Co będzie?

W celu przygotowania się do egzaminu niezbędnym jest rozwiązanie maksymalnie dużej ilości zadań. Wiele z nich się powtarza, a pula kluczowego słownictwa pozwalającego swobodnie rozumieć i rozwiązywać zadania wynosi ok. 720 słówek. Na swoim kanale na Youtube (widocznym tutaj) pokazuję jak rozwiązywać arkusze. Oprócz tego polecam kanał RockYourEnglish (tutaj link) gdzie w fajny sposób pokazana jest gramatyka do egzaminu (natomiast sama gramatyka odgrywa w przygotowaniu do egzaminu mniejsze znaczenie). Najważniejsze zagadnienia gramatyczne oraz zadania za pomocą których można sobie ich rozumienie poćwiczyć znajdziesz tutaj.

A co będzie na E8 z angielskiego w 2024 roku?

Jak zwykle 4 pierwsze zadania poświęcone słuchaniu.

Zadanie 5 sprawdzające czy potraficie dobierać reakcje do sytuacji.

Zadania 6,11,12,13 sprawdzające rozumienie środków językowych.

Zadania 7,8,9,10 testujące waszą umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Do napisania email w zadaniu 14.

Na jakim poziomie jest E8 z angielskiego?

Trudność egzaminu ósmoklasisty została określona na poziomie A2+. Obowiązujący zakres gramatyki jest szeroki, a omówienie kluczowych zagadnień znajdziesz tutaj.

Zakres materiału egzamin ósmoklasisty angielski

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zakresie materiału do egzaminu ósmoklasisty, to tutaj napisałem artykuł, w którym cały omawiam.

Szukasz przygotowania do egzaminu?

Tutaj przeczytasz więcej o powtórzeniu do egzaminu ósmoklasisty, które przygotowałem w formie lekcji wideo.

Natomiast tutaj można dowiedzieć się wiedzieć o zajęciach przygotowujących do egzaminu, które prowadzę w roku szkolnym 2023/2024.

W CELU POBRANIA ARKUSZY NALEŻY NACISNĄĆ FIOLETOWY PRZYCISK!

Arkusze egzamin ósmoklasisty angielski, pliki pdf do pobrania, 2023-2024

2 arkusze do pobrania

Arkusze egzamin ósmoklasisty angielski, pliki pdf do pobrania, 2022-2023

4 arkusze do pobrania

Arkusze egzamin ósmoklasisty angielski, pliki pdf do pobrania, 2021-2022

4 arkusze do pobrania

Arkusze egzamin ósmoklasisty angielski, pliki pdf do pobrania, 2020-2021

5 arkuszy do pobrania

Arkusze egzamin ósmoklasisty angielski, pliki pdf do pobrania, 2019-2020

6 arkuszy do pobrania

Arkusze egzamin ósmoklasisty angielski, pliki pdf do pobrania, 2018-2019

7 arkuszy do pobrania

Opinie kursantów

Agata Witanowska
Agata Witanowska
2023-06-06
Polecam wszystkim zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty prowadzone przez Pana Bartka. Lekcje są perfekcyjnie przygotowane i odbywają się w bardzo miłej atmosferze. Pan Bartek z ogromną cierpliwością tłumaczy wszystkie zagadnienia. Syn napisał egzamin znacznie powyżej naszych oczekiwań z początku roku szkolnego. W mojej opinii rewelacja!
Agnieszka Stankiewicz
Agnieszka Stankiewicz
2022-08-13
Pan Bartłomiej jest najlepszym nauczycielem języka angielskiego jakiego można sobie wyobrazić. Lekcje prowadzone są rewelacyjnie. Zawsze na czas, solidny, bardzo dobrze przygotowany do zajęć. Fajne poczucie humoru, luz i pozytywna energia a jednocześnie wymagający, konsekwentny i baaardzo cierpliwy. Lekcje są ciekawe, cały czas coś się na nich dzieje. Postępy w języku nieporównywalnie lepsze niż w nauczaniu w szkole. Polecam z całego serca.
Alicja Kowalska
Alicja Kowalska
2022-07-09
Bardzo dobry nauczyciel. Przygotował córkę do egzaminu 8 klasisty, który to egzamin z j. angielskiego poszedł jej najlepiej. Potrafi nauczyć, zmotywować i egzekwować wiedzę. Córka lubiła te lekcje, pracowała nad zadaniami z przyjemnością. Mam nadzieję ,że będziemy kontynuowali naukę z tą szkołą dalej.
Dominika Pawluk
Dominika Pawluk
2022-07-08
Mój syn, Jasiek (13 lat) uczy się z panem Bartkiem już drugi rok. Poza miłą atmosferą zajęć, najbardziej docenia to, że dzięki tym lekcjom przełamał barierę mówienia. Zajęcia są angażujące, dobrze zaplanowane i dopasowane do potrzeb. W przyszłym roku egzamin ósmoklasisty, ale myślę, że stresu nie będzie, ponieważ już teraz próbne zdawał na ponad 90%. Polecamy bardzo mocno zajęcia z Angielskim Ninja! Dominika i Jasiek.
Kami Polska
Kami Polska
2022-07-07
Pan Bartłomiej w nauczaniu języka angielskiego wykazał się solidnością oraz wysoką jakością prowadzonych zajęć. Ma ogromną wiedzę i potrafi ją przekazać w sposób prosty i zrozumiały dla ucznia. Program jego nauczania jest zróżnicowany do obszarów w których uczeń chce osiągnąć wyższy poziom. Ponadto zajęcia były przygotowywane i przeprowadzane w sposób ciekawy i efektywny z użyciem nowoczesnych materiałów dydaktycznych, a do tego w miłej atmosferze. Z przyjemnością będziemy kontynuować z nim naukę i polecamy go wszystkim którzy potrzebują profesjonalnego, rzetelnego, zaangażowanego z miłą aparycją nauczyciela języka angielskiego. Kamińscy
Aleksandra Argier
Aleksandra Argier
2022-07-07
Syn bardzo zadowolony z lekcji z panem Bartłomiejem. Angielski zdał najlepie z wszystkich przedmiotów... Polecam
Filip A
Filip A
2022-05-26
Bardzo dobry nauczyciel .Wiele się nauczyłem i polecam