Strefa 8-klasisty2023-09-17T16:32:05+02:00

Strefa ósmoklasisty

Wszystko czego potrzebujesz, żeby dobrze zdać egzamin

Egzamin ósmoklasisty angielski 2024 – co wiadomo?

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. Po raz pierwszy egzamin został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019, stąd też jest stosunkowo nowym egzaminem i wciąż niewiele jest w obiegu przykładowych arkuszy do rozwiązywania.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jeśli planowaliście ucieczkę do Meksyku, aby uniknąć napisania egzaminu, to już teraz zrezygnujcie z zakupu biletów, a oszczędzone pieniądze przeznaczcie na zakup proponowanych przeze mnie książek lub kursu, dzięki któremu z całą pewnością osiągnięcie dobry wynik.

Inaczej niż w przypadku matury, nie został określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać. W związku z tym egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. Nie ma egzaminu ustnego.

Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych (jeśli w szkole nie ma zajęć z języka włoskiego, to uczeń nie może go sobie wybrać).

Poniżej znajdziecie wiele ciekawych artykułów, które pomogą Wam lepiej zrozumieć wymagany materiał i uzyskać jak najlepszy wynik. Udanej lektury :)

Go to Top