KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – ARKUSZE

Konkursy kuratoryjne są co roku organizowane przez wszystkie kuratoria oświaty na terenie Polski. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń klas IV-VIII. W mojej bazie znajdziecie arkusze ze wszystkich województw. Podane poniżej informacje tyczą się konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego w szkole podstawowej.

Konkursy kuratoryjne dzielimy na przedmiotowe (czyli np. z języka angielskiego) i tematyczne (np. konkurs dotyczący Ustroju Rzeczypospolitej Polskiej)

Z podanego przykładu wniosek jest następujący – konkursy przedmiotowe charakteryzują się szerszym zakresem materiału.

Konkursy kuratoryjne dzielą się na 3 etapy:

Etap szkolny

Ma miejsce pod koniec października w szkole ucznia (o ile nauczyciel zgłosi szkołę do udziału). Poniżej znajdziecie przykładowe arkusze z etapu szkolnego z lat 2018-2023. Etap szkolny nie jest specjalnie trudny, ponieważ wymagany w nim materiał nie odbiega aż tak znacząco od podstawy programowej. Jedyna różnica to punkt 5. “wykazania się podstawową wiedzą o historii, geografii i kulturze krajów angielskiego obszaru językowego.” Więcej o wymaganiach można przeczytać tutaj.

Etap rejonowy

Ma miejsce ~półtora miesiąca po etapie szkolnym (koniec grudnia / początek stycznia). Jak sugeruje nazwa, na etap ten trzeba dojechać w specjalnie wyznaczone miejsce. Poniżej znajdziecie przykładowe arkusze z etapu rejonowego z lat 2019-2023.

Etap ten jest już dużo trudniejszy i bez specjalnego przygotowania nie ma się w nim szans. Szczególnie dużo punktów do zdobycia jest z wiedzy o kulturze. Aby przejść do finału (w którym średnio jest miejsce dla 200-300 osób) trzeba uzyskać wynik 80-90%, co przy ~60 punktach do zdobycia (różna liczba dla różnych województw), sprawia, że każdy punkt jest na wagę złota.

Etap wojewódzki

Ma miejsce na koniec lutego/początku marca (zależnie od ferii). Wszyscy uczestnicy z danego województwa piszą go wspólnie w jednym miejscu. W celu uzyskania tytułu finalisty wystarczy uzyskać 30-50% lub w przypadku niektórych województw wystarczy po prostu podejść. Aby uzyskać tytuł laureata, trzeba znaleźć się wśród 20-50 (zależnie od województwa) najlepszych wyników.

Konkurs kuratoryjny vs. olimpiada

Olimpiada ma charakter ogólnopolski i jest z całą pewnością trudniejsza.

Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego – dla kogo?

Udział w konkursie kuratoryjnym jest skierowany dla uczniów o wysokich ambicjach, chcących uczyć się w najlepszych szkołach w Polsce (tutaj ranking). Niestety, bez tytułu finalisty / laureata dostanie się do takich szkół jest obecnie niemożliwe. Można to sobie łatwo zobrazować sprawdzając “kalkulator punktów do liceum” (widoczny tutaj) i następnie porównując taki symulowany wynik z progami do szkół.

Osoby poważnie myślące nad podejściem do konkursu kuratoryjnego, powinny na przygotowanie założyć sobie okres dwuletni.

W CELU POBRANIA ARKUSZY NALEŻY NACISNĄĆ FIOLETOWY PRZYCISK!

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

12 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

9 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

4 arkusze do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

12 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

12 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

12 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

9 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

9 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

12 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

11 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

9 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

8 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

12 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

12 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

8 arkuszy do pobrania

ARKUSZE KONKURS KURATORYJNY Z ANGIELSKIEGO – PLIKI PDF DO POBRANIA, WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

8 arkuszy do pobrania

Opinie kursantów

Agata Witanowska
Agata Witanowska
2023-06-06
Polecam wszystkim zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty prowadzone przez Pana Bartka. Lekcje są perfekcyjnie przygotowane i odbywają się w bardzo miłej atmosferze. Pan Bartek z ogromną cierpliwością tłumaczy wszystkie zagadnienia. Syn napisał egzamin znacznie powyżej naszych oczekiwań z początku roku szkolnego. W mojej opinii rewelacja!
Agnieszka Stankiewicz
Agnieszka Stankiewicz
2022-08-13
Pan Bartłomiej jest najlepszym nauczycielem języka angielskiego jakiego można sobie wyobrazić. Lekcje prowadzone są rewelacyjnie. Zawsze na czas, solidny, bardzo dobrze przygotowany do zajęć. Fajne poczucie humoru, luz i pozytywna energia a jednocześnie wymagający, konsekwentny i baaardzo cierpliwy. Lekcje są ciekawe, cały czas coś się na nich dzieje. Postępy w języku nieporównywalnie lepsze niż w nauczaniu w szkole. Polecam z całego serca.
Alicja Kowalska
Alicja Kowalska
2022-07-09
Bardzo dobry nauczyciel. Przygotował córkę do egzaminu 8 klasisty, który to egzamin z j. angielskiego poszedł jej najlepiej. Potrafi nauczyć, zmotywować i egzekwować wiedzę. Córka lubiła te lekcje, pracowała nad zadaniami z przyjemnością. Mam nadzieję ,że będziemy kontynuowali naukę z tą szkołą dalej.
Dominika Pawluk
Dominika Pawluk
2022-07-08
Mój syn, Jasiek (13 lat) uczy się z panem Bartkiem już drugi rok. Poza miłą atmosferą zajęć, najbardziej docenia to, że dzięki tym lekcjom przełamał barierę mówienia. Zajęcia są angażujące, dobrze zaplanowane i dopasowane do potrzeb. W przyszłym roku egzamin ósmoklasisty, ale myślę, że stresu nie będzie, ponieważ już teraz próbne zdawał na ponad 90%. Polecamy bardzo mocno zajęcia z Angielskim Ninja! Dominika i Jasiek.
Kami Polska
Kami Polska
2022-07-07
Pan Bartłomiej w nauczaniu języka angielskiego wykazał się solidnością oraz wysoką jakością prowadzonych zajęć. Ma ogromną wiedzę i potrafi ją przekazać w sposób prosty i zrozumiały dla ucznia. Program jego nauczania jest zróżnicowany do obszarów w których uczeń chce osiągnąć wyższy poziom. Ponadto zajęcia były przygotowywane i przeprowadzane w sposób ciekawy i efektywny z użyciem nowoczesnych materiałów dydaktycznych, a do tego w miłej atmosferze. Z przyjemnością będziemy kontynuować z nim naukę i polecamy go wszystkim którzy potrzebują profesjonalnego, rzetelnego, zaangażowanego z miłą aparycją nauczyciela języka angielskiego. Kamińscy
Aleksandra Argier
Aleksandra Argier
2022-07-07
Syn bardzo zadowolony z lekcji z panem Bartłomiejem. Angielski zdał najlepie z wszystkich przedmiotów... Polecam
Filip A
Filip A
2022-05-26
Bardzo dobry nauczyciel .Wiele się nauczyłem i polecam