MATURA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (PODSTAWOWA, ROZSZERZONA, DWUJĘZYCZNA) – ARKUSZE

Historia matury sięga wielu lat wstecz i możesz przeczytać o niej tutaj ale od momentu reformy systemu edukacyjnego w Polsce, matura z języka angielskiego przyjęła obecny kształt. Egzamin maturalny z języka angielskiego składa się z różnych części, które oceniają umiejętność rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, tworzenia tekstów pisemnych, a oprócz tego jest też osobny egzamin ustny.

Przygotowanie do matury wymaga nie tylko nauki gramatyki i słownictwa, ale również rozwoju umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Uczniowie muszą nauczyć się radzenia sobie w różnych sytuacjach, rozumieć autentyczne nagrania i teksty oraz wyrażać swoje myśli i opinie w jasny i spójny sposób. Praktyka i znajomość struktury egzaminu są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu.

W celu ułatwienia przygotowania do matury z języka angielskiego, udostępniam przykładowe arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat. Możesz znaleźć je poniżej, pogrupowane według rocznika, w którym się odbywały. Dzięki temu możesz zapoznać się z różnymi typami zadań, stopniem trudności oraz oczekiwaniami względem uczniów na poszczególnych poziomach.

Zachęcam do korzystania z tych materiałów jako cennego źródła informacji i treningu podczas przygotowań do egzaminu maturalnego z języka angielskiego.

W CELU POBRANIA ARKUSZY NALEŻY NACISNĄĆ FIOLETOWY PRZYCISK!

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2022-2023 – PLIKI PDF DO POBRANIA

6 arkuszy do pobrania

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2021-2022 – PLIKI PDF DO POBRANIA

3 arkuszy do pobrania

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2020-2021 – PLIKI PDF DO POBRANIA

4 arkuszy do pobrania

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2019-2020 – PLIKI PDF DO POBRANIA

3 arkuszy do pobrania

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2018-2019 – PLIKI PDF DO POBRANIA

3 arkusze do pobrania

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2017-2018 – PLIKI PDF DO POBRANIA

5 arkuszy do pobrania

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2016-2017 – PLIKI PDF DO POBRANIA

5 arkuszy do pobrania

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2015-2016 – PLIKI PDF DO POBRANIA

5 arkuszy do pobrania

ARKUSZE MATURALNE Z ANGIELSKIEGO 2014-2015 – PLIKI PDF DO POBRANIA

3 arkuszy do pobrania

Opinie kursantów

Agata Witanowska
Agata Witanowska
2023-06-06
Polecam wszystkim zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty prowadzone przez Pana Bartka. Lekcje są perfekcyjnie przygotowane i odbywają się w bardzo miłej atmosferze. Pan Bartek z ogromną cierpliwością tłumaczy wszystkie zagadnienia. Syn napisał egzamin znacznie powyżej naszych oczekiwań z początku roku szkolnego. W mojej opinii rewelacja!
Agnieszka Stankiewicz
Agnieszka Stankiewicz
2022-08-13
Pan Bartłomiej jest najlepszym nauczycielem języka angielskiego jakiego można sobie wyobrazić. Lekcje prowadzone są rewelacyjnie. Zawsze na czas, solidny, bardzo dobrze przygotowany do zajęć. Fajne poczucie humoru, luz i pozytywna energia a jednocześnie wymagający, konsekwentny i baaardzo cierpliwy. Lekcje są ciekawe, cały czas coś się na nich dzieje. Postępy w języku nieporównywalnie lepsze niż w nauczaniu w szkole. Polecam z całego serca.
Alicja Kowalska
Alicja Kowalska
2022-07-09
Bardzo dobry nauczyciel. Przygotował córkę do egzaminu 8 klasisty, który to egzamin z j. angielskiego poszedł jej najlepiej. Potrafi nauczyć, zmotywować i egzekwować wiedzę. Córka lubiła te lekcje, pracowała nad zadaniami z przyjemnością. Mam nadzieję ,że będziemy kontynuowali naukę z tą szkołą dalej.
Dominika Pawluk
Dominika Pawluk
2022-07-08
Mój syn, Jasiek (13 lat) uczy się z panem Bartkiem już drugi rok. Poza miłą atmosferą zajęć, najbardziej docenia to, że dzięki tym lekcjom przełamał barierę mówienia. Zajęcia są angażujące, dobrze zaplanowane i dopasowane do potrzeb. W przyszłym roku egzamin ósmoklasisty, ale myślę, że stresu nie będzie, ponieważ już teraz próbne zdawał na ponad 90%. Polecamy bardzo mocno zajęcia z Angielskim Ninja! Dominika i Jasiek.
Kami Polska
Kami Polska
2022-07-07
Pan Bartłomiej w nauczaniu języka angielskiego wykazał się solidnością oraz wysoką jakością prowadzonych zajęć. Ma ogromną wiedzę i potrafi ją przekazać w sposób prosty i zrozumiały dla ucznia. Program jego nauczania jest zróżnicowany do obszarów w których uczeń chce osiągnąć wyższy poziom. Ponadto zajęcia były przygotowywane i przeprowadzane w sposób ciekawy i efektywny z użyciem nowoczesnych materiałów dydaktycznych, a do tego w miłej atmosferze. Z przyjemnością będziemy kontynuować z nim naukę i polecamy go wszystkim którzy potrzebują profesjonalnego, rzetelnego, zaangażowanego z miłą aparycją nauczyciela języka angielskiego. Kamińscy
Aleksandra Argier
Aleksandra Argier
2022-07-07
Syn bardzo zadowolony z lekcji z panem Bartłomiejem. Angielski zdał najlepie z wszystkich przedmiotów... Polecam
Filip A
Filip A
2022-05-26
Bardzo dobry nauczyciel .Wiele się nauczyłem i polecam